JoomlaDay Poland już za nami..…


Największe spotkanie sympatyków CMS Joomla już za nami. Odbyło się ono w Gliwicach na Politechnice Śląskiej, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, za co serdecznie chci
elibyśmy podziękować, lepszego miejsca byśmy nie znaleźli. Tegoroczne spotkanie cieszyło się większym zainteresowaniem niż w zeszłym roku, tym bardziej jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy zaszczyt gościć ludzi z zagranicy między innymi z Francji, Holandii, Szwecji, Niemiec oraz przedstawiciela

Open Source Matters z Danii (Ronni K. G. Christiansen). Konferencje odbywały się równocześnie na trzech salach, więc każdy znalazł interesującą go prezentację. W ciągu dwóch dni odbyły się 42 prelekcje, między innymi na temat zarabiania na stronach www, jak i wielojęzyczność stron i wiele więcej. Joomla Day Poland to dwa dni wykładów, warsztatów i egzaminów. Po raz pierwszy w Europie była możliwość zdania egzaminu i odebrania certyfikatu Administratora CMS Joomla. Odbyły się także warsztaty dla początkujących gdzie, zostało pokazane jak zrobić stronę od podstaw. Sponsorzy, bez których nie odbyłby się JoomlaDay Poland zadbali o to, aby nikt nie wyszedł z pustymi rękami, pod koniec każdego dnia konferencyjnego odbywało się losowanie cennych nagród. Wśród sponsorów znalazły się jednoosobowe firmy, jak i duże korporacje działające na terenie Polski, za wsparcie finansowe chcielibyśmy podziękować wszystkim bardzo gorąco i zaprosić na kolejne edycję JDPL a także mniejsze lokalne spotkania miłośników otwartego kodu źródłowego Joomla (CMS Joomla). Fundacja PCJ Otwarte Źródła, która była głównym organizatorem tego wydarzenia zadbała także oto, aby uczestnicy nie chodzili głodni, mieli gdzie przenocować oraz o wieczorek zapoznawczy wraz z możliwością wycieczki po Minibrowarze Majer w Gliwicach. Wszystko na wysokim poziomie i z odpowiednią klasą. Wszystkim, którzy przybyli na Joomla Day Poland chcielibyśmy serdecznie podziękować a tym którym nie udało się przybyć zapraszamy na kolejne edycję, miejsce JoomlaDay Poland 2017 pozostaje jeszcze tajemnicą, ale na pewno zostaniecie poinformowani o tym w odpowiednim czasie na naszym portalu. Aby przekonać Was do przybycia na kolejne edycję zapytałem uczestników konferencji co oni sądzą na temat tegorocznego Dnia Joomla w Polsce: A.Hadryś: Joomla Day Polska - wydarzenie, o którym każdy fan CMS Joomla myśli już w chwili zakończenia poprzedniego. Nie inaczej było tym razem. W Gdańsku w roku 2015, który był moim pierwszym takim spotkaniem, zainspirowałem się do tego stopnia, że wiedziałem, że nie zabraknie mnie na tym evencie w roku następnym. Tym razem w Gliwicach, wiem, że będę za rok, gdziekolwiek by się nie odbył JoomlaDay 2017.
M.Kosiorek:To był mój pierwszy 'udział' w Joomla Day. Pierwsze chwile pokazały mi, że to nie jest udział, start, wystąpienie. To Fantastyczna społeczność która zaraża pozytywną ideą. Po pierwszych chwilach po tylu serdecznych cześć od wejścia na wydział, miałem ogromny niedosyt że nie byłem w stanie roztroić się posłuchać każdego prelegenta. Szczerze nie potrafię opisać ogromu pozytywnych odczuć po JDPL2016.Polecam każdemu kto chce, tworzyć, być częścią tej wspaniałej społeczności!
B.Filczek: JoomlaDay Polska 2016 to jedna z najlepiej przygotowanych konferencji rynku IT na jakich byłem. Świetna organizacja, doskonała atmosfera i zróżnicowane tematycznie prelekcje to w mojej ocenie klucz do sukcesu! Dobór tematów sprawia, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Można znaleźć tematy dla początkujących, zaawansowanych. Bardzo ciekawe jest wprowadzenie prelekcji związanych z marketingiem i sprzedażą. Dzięki temu Użytkownik, który już potrafi korzystać z Joomla! może podnieść efektywność w sprzedaży swoich produktów.

Z czystym sercem polecam kolejne edycji JoomlaDay oraz lokalne spotkania Joomla User Group.


Jeszcze raz dziękuje w imieniu organizatorów oraz fundacji za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne edycje. Wszystkim życzymy powodzenia w interesach i pozostajemy w nadziei na kolejne szybkie spotkanie się z Wami wszystkimi.


Dariusz Stańczyk